Anasayfa
12 Nisan 2024 ( 5 izlenme )
Reklamlar

ABD basını yazdı: İran 48 saat içinde İsrail'e saldırı düzenleyecek

Yeni yayınlanan bir rapora göre, İran'ın yakın zamanda İsrail topraklarına doğrudan bir saldırı gerçekleştirmesi bekleniyor. Wall Street Journal'ın haberine göre, bu saldırı "önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde gerçekleşebilir" ve İsrail'in güney veya kuzey bölgelerini hedef alabilir. Ancak İranlı liderlere yakın bir kaynak, saldırı planlarının tartışılmasına rağmen henüz nihai bir karara varılmadığını belirtti.

İran'ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanlarından biri, "Saldırı planları Dini Lider'in önünde ve o hala siyasi riski değerlendiriyor" şeklinde açıklama yaptı.

Tahran, geçtiğimiz hafta Suriye'nin başkenti Şam'daki İran konsolosluğunu hedef alan hava saldırısı nedeniyle İsrail'e karşılık vereceğini dile getirmişti. ABD istihbaratı da İran'ın "İsrail topraklarında" misilleme amaçlı bir saldırıya odaklandığına işaret ediyor.

Bu gelişmeler üzerine İsrail'deki ABD Büyükelçiliği güvenlik uyarısı yaparak çalışanları ve aile üyelerini ülkenin merkezi bölgelerinin dışına seyahat etmemeleri konusunda uyardı. Pentagon, ABD Merkez Komutanı Orgeneral Michael Erik Kurilla'nın İsrail'de olduğunu doğruladı ve Savunma Bakanı Lloyd Austin'ın İsrailli mevkidaşı Yoav Gallant ile görüşerek, ABD'nin İsrail'e yönelik desteğini yinelediği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Athena konserine giden Nurgül Yeşilçay, Gökhan Özoğuz'u topa tuttu ABD'den Irak'ta hava saldırısı: İran'a yakın Haşdi Şabi komutanı Ebu Takva es-Saidi öldürüldü Karaciğer Temizliği İçin Doğal Kür CANLI YAYINDA SÖYLEDİKLERİ HERKESİ ŞOKE ETTİ