Anasayfa
10 Nisan 2024 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Bakan Bolat'tan, "İsrail'e yeni yaptırımlar gelir mi?" sorusuna yanıt: Gelişmelere göre gerekli değerlendirmeler yapılır

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TRT Haber canlı yayınında Türkiye'nin İsrail'e yönelik kısıtlama kararını ve olası yaptırımları değerlendirdi. Bolat, Türkiye'nin dünyada İsrail'e ilk ambargoyu uygulayan ülke olduğunu belirtti. Ayrıca, yapılan kısıtlamada temel ihtiyaçların dışında kalan ürünlerin olduğunu ve gelişmelere göre yeni değerlendirmelerin yapılacağını ifade etti.

Bakan Bolat, İsrail'in ateşkes ilan etmemesi halinde gıda ürünlerini de içeren bir boykotun söz konusu olabileceğini belirtti. Ancak bu kararın İsrail'in saldırganlığını durdurma, acil ateşkes sağlama ve Gazze'ye insani yardım konvoylarının geçişini sağlama hedefine odaklandığını dile getirdi.

Ayrıca, Türkiye'nin İsrail'e yönelik kısıtlamalarının kaynağının İsrail istihbaratı tarafından yayılan yalan haberler olduğunu belirten Bolat, vatandaşları bu tür iftiralara itibar etmemeleri konusunda uyardı. Jet yakıtı iddialarının da asılsız olduğunu vurguladı ve bu tür iftiraların en büyüğü olduğunu söyledi.

Son olarak, Türkiye'nin Filistin'e olan desteğini sürdüreceğini ve umudun İsrail'in aklını başına alması ve insani yardım çalışmalarının bir an önce başlaması olduğunu ifade etti. Bolat, Filistin tarafının Türkiye'ye teşekkür ettiğini ve bu yardımların Filistin ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu açıkladığını belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muhtarın bile haberi yok! Dikmen Mahallesi bir gecede "Sakarya" oldu, vatandaşlar şaşkına döndü Haber Zamanı Adam itiraflarıyla herkesi şaşırttı İŞTE O ŞART Dilan Polat ve eşi Engin Polat'a ait iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belgeye el konuldu