Dünya
28 Kasım 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Bryan Robson, "Kariyerimin en korkunç atmosferiydi"

Manchester UnitedGalatasaray: 1993'te İstanbul'da oynanan unutulmaz maç hakkında Bryan Robson, "Kariyerimin en korkunç atmosferiydi"

Şampiyonlar Ligi A Grubu beşinci maçında Galatasaray, Manchester United'ı yarın akşam saat 20.45'te konuk edecek. İki takım, 30 yıl önce 19931994 sezonunda aynı turnuvanın ikinci turunda karşılaşmıştı.

Tura çıkan takım, bu sezon 8 takımla oynanacak Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarına katılma hakkı elde edecek. Manchester United favori olarak görülüyordu. Ancak Manchester'daki maç 33, İstanbul'daki maç ise 00 sona erdi. Unutulmaz iki maçın ardından bir üst tura yükselen ve Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele eden takım Galatasaray oldu.

3 Kasım 1993'te İstanbul Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynanan rövanş maçında Manchester United kaptanı Bryan Robson, o günü hayatında gördüğü "en korkutucu atmosfer" olarak nitelendirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dağlık Karabağ'dan Ermenistan'a göç eden Ermenilerin sayısı 50.000'e yaklaştı Hindistan'da öğretmen ve öğrencileri taşıyan tekne alabora oldu: 14 ölü Fransa'da laiklik tartışması: Macron'un Elysee Sarayı'nda dini tören düzenleme kararına birçok parti tepkisine yol açtı. Henry Kissinger: Tartışmalı Nobel Barış Ödülü sahibi ve eski ABD Dışişleri Bakanı öldü