Anasayfa
10 Nisan 2024 ( 1 izlenme )
Reklamlar

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'da düzenlenen bayramlaşma etkinliğinde yaptığı konuşmada, Gabar bölgesinde Türkiye'nin en kaliteli petrolünü ürettiklerini ve yarın itibariyle üretimde bir rekor kıracaklarını belirtti.

Bakan Bayraktar, Erzincan Belediyesi tarafından düzenlenen toplu bayramlaşma programına katılarak kentteki protokol üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda Ramazan Bayramı'nı kutlayan Bayraktar, konuşmasında 13 Şubat'ta İliç'te yaşanan maden kazasının üzerinden yaklaşık 2 ay geçtiğini hatırlattı. O günden itibaren İliç'te olduklarını ve madenci kardeşlerini bulmak için devlet olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini vurguladı.

Bayraktar, İliç'teki bayramlaşma programından sonra Şırnak'a gideceğini ve Gabar'da Türkiye'nin en kaliteli ve en yüksek miktardaki petrolünü ürettiklerini söyledi. Gabar'daki çalışmaları yerinde inceleyeceklerini ve vatandaşlarla bir araya geleceklerini dile getirdi. Ayrıca, 13 Şubat'taki kaza sonrasında devletin büyük bir gayret içinde olduğunu ve Cumhurbaşkanı'nın konuyu yakından takip ettiğini belirtti.

Erzincan'ın enerji ve maden açısından önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Bayraktar, önümüzdeki dönemde şehre daha fazla istihdam ve iş imkanı getireceklerini söyledi. Ayrıca, belediye başkanının tekrar seçilmesiyle ilgili desteklerini ifade ederek, yeni dönemde projelere destek olacaklarını ve birlikte çalışarak Erzincan'ı daha iyi bir şehir haline getireceklerini belirtti.

Bayramların insanları bir araya getiren özel günler olduğunu hatırlatan Bayraktar, vatandaşlarla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar/TL 31,38'e yükselerek rekor kırdı, Euro/TL ilk kez 34'ü aştı Çember içinde dans eden oyuncu Ece Yaşar, yere çakıldı Dünyada bir ilk! ABD'li mahkum tüm tepkilere rağmen nitrojen gazıyla idam edildi DEPREM OLDU