Anasayfa
18 Ocak 2022 ( 795 izlenme )
Reklamlar

Evlat Edinilen Kız Annesinin Dokunmasına İzin Vermiyordu Acı Gerçek Ortaya Çıktı

Tina Traster ve eşi uzun süredir çocuk sahibi olmak istiyorlardı.Sonunda hayalleri gerçekleşti. Bir kız çocuk evlat edindiler.Julia ismini verdikleri kızları Rusya’daki bir kimsesizler yurdunda 8 ay kalmıştı.Tina, bir süre sonra kızında bir tuhaflık sezdi. Tuhaflık sonradan anlaşıldığı üzere önemli bir hastalıktı..


Evlat edinmek isteyen aileler, yasal sürecin kolayca halledilebileceği ve evlat edindikleri çocuklarının yeni hayatlarına kolayca alışabileceği hissine kapılsa da gerçek hiç de öyle değildir. Tina ve Rick çifti, kızları Julia’yı Rusya’daki bir kimsesizler yurdundan evlat edindiklerinde 40 yaşındaydılar.
Tina ve Rick, kızlarının kendilerine ve yeni hayatına kolayca alışabileceğini düşünüyorlardı. Bir süre sonra bir sorunla karşılaştılar. Julia, ebeveynleriyle hiçbir şekilde bağ kuramıyordu. Annesinin gözlerine hiç bakmıyor, Tina’nın elini tutmasına bile izin vermiyordu. Tek yaptığı hissiz bir şekilde koltukta oturmaktı. Tina’nın dünyası başına yıkıldı.

Tina giderek endişelenmeye başladı ve durumu birilerine anlatması gerektiğini düşündü. Çocuk doktoruna giderek kızının davranışlarını açıkladı. Doktor, Julia’ya tepkisel(reaktif) bağlanma bozukluğu teşhisi koydu. Rahatsızlığın belirtilerinin hepsi Julia’a görülüyordu. Doktorların verdikleri bilgiye göre rahatsızlık küçük yaşta kimsesizler yurdunda kalan çocuklarda görülüyormuş.

Rahatsızlığa sahip çocuklar, anne ve babalarıyla sağlıklı ilişki kurmakta zorlanıyorlar. Julia’nın şu anki annesini istememesinin nedeni küçükken biyolojik anne ve babalarının onu terketmesiymiş. Tina ve Rick, çocuklarından asla vazgeçemeyeceklerinin bilincindeydiler. Doktorun, kendilerine verdiği tavsiyeleri can kulağıyla dinlediler ve Julia’yı anlamaya çalıştılar. Julia’nın insanlara güvenmesi ve sağlıklı duygular besleyebilmesi için her gün ellerinden geleni yaptılar.Tepkisel bağlanma bozukluğuna sahip çocukların derhal tedavi edilmesi gerekiyor. Tina ve Rick çifti, kızları Julia’yı yavaşça kabuğundan çıkarmayı başardılar.

Tina, bu süreçteki tecrübelerini Rescue Julia Twice isimli kitabında detaylarıyla anlatıyor..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TORUNUMU SİZDE YIKASAM KIZAR MISINIZ'' DİYE SORDU. ZÜLEYHA'NIN YUSUF'A YAZDIĞI MEKTUP Camiyi Yık Ama Adaleti Yıkma Evlendiğimden beri kaynanam evime ilk defa geliyordu.