Anasayfa
18 Ocak 2022 ( 758 izlenme )
Reklamlar

İlk aşıyı onayladıklarını duyurdu

Dünya bu haberi konuşuyor.. Koronavirüs salgınına karşı ilk aşıyı onayladıklarını duyurdu. Ayrıntıları canlı yayında duyurdular..

İlk aşıyı onayladıklarını duyurdu
Dünya genelinde koronavirüs salgınına karşı aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken, bu konuda ilk haber Rusya’dan geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, devlet yetkilileriyle düzenlediği toplantıda, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı. 
İLK KORONA AŞISINA ONAY 
Putin, “Bildiğim kadarıyla bu sabah dünyada ilk defa koronavirüs enfeksiyonuna karşı bir aşı tescil edildi.” dedi. Putin, ülkesinin Sağlık Bakanlığı’nın, dünyanın ilk koronavirüs aşısını onayladığını bildirdi. Daha önce Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, aşının klinik denemelerinin bittiğini belirtmişti. 

“İSTİKRARLI BAĞIŞIKLIK OLUŞTURUYOR” 
Söz konusu aşı, Moskova merkezli Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirildi ve Rusya Sağlık Bakanlığı, aşıya yeşil ışık yaktı. Aşının oldukça etkili çalıştığını aktaran Putin, “İstikrarlı bir bağışıklık oluşturuyor. Gerekli tüm denetimlerden geçtiğini tekrar ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

KIZI AŞI OLDU 
Rus lider, yaptığı açıklamada, kızının koronavirüs aşısı olduğunu söyledi. Kızının, aşı yapıldıktan sonra hafif ateşinin çıktığını belirten Vladimir Putin, ancak bunun hızla geçtiğini söyledi. Putin, ülkesinin yakında koronavirüs aşısının geniş kapsamlı seri üretimine başlayacağını umduğunu kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öğretmen Derse Sarhoş Girdi! Hazreti Peygamber Efendimiz (s.a.s)'in Sahabelere Rüyasını anlatması. Bir insanın katli bir ümmeti yok etmek gibidir, bir insanı kurtarmakta bir ümmeti kurtarmaktır. Hz. Muhammed (SAV) Ağlatan Olay