Dünya
13 Ağustos 2023 ( 5 izlenme )
Reklamlar

İran'da kum fırtınası: 700 kişi hastaneye kaldırıldı

İran'da kum fırtınası: 700 kişi hastaneye kaldırıldı

İran'ın güneydoğusundaki SistanBelucistan eyaletinde 733 kişi kum ve toz fırtınalarının yol açtığı çeşitli rahatsızlıklarla hastanelere başvurdu.

Sistan Belucistan acil durum şefi Majid Muhibbi, İran resmi ajansı IRNA ile yaptığı görüşmede durum hakkında bilgi verdi.

Muhibbi, "Kum ve toz fırtınası nedeniyle 3 gün içinde 733 kişi SistanBelucistan'ın kuzeyindeki Zabul, Zehek, Hamun, Hirmend ve Nimruz şehirlerindeki hastanelere başvurdu. Bu kişilerden 58'i hastaneye kaldırılarak hastanelerde tedavi altına alındı." dedi.

SistanBelucistan Meteoroloji Genel Müdürü Muhsin Haydari, havadaki toz miktarının artması nedeniyle görüş mesafesinin Zabul'da 3 kilometreye, Zehek'te 2 kilometreye düştüğünü söyledi.

Devlet kurumları askıya alındı

SistanBelucistan valisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün Zabul, Zehek, Hamun, Hirmend ve Nimruz kentlerinde kum ve toz fırtınası nedeniyle devlet kurumları ve bankaların kapatıldığı açıklandı.

Geçen ay SistanBelucistan eyaletinde etkili olan kum fırtınası nedeniyle yüzlerce kişi hastaneye kaldırıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rus yetkililer Prigoyin'in uçak kazasında öldüğünü doğruladı Nijerya'da kamyon kazası: 10 ölü, 48 yaralı İran'da 10 yıl önce şiddet gördüğü kocasını öldüren kadın idam edildi ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Erdoğan ve Fidan'la görüştü