All News
18 Ocak 2022 ( 3206 izlenme )
Reklamlar

İşte bulduğu çözüm..

ISPARTA'da deneyim ve özel bir hastanenin muhasebesinde çalışmata olan 38 şey Sevgi Küçüksavlı öyle bir şey yaptı ki…

Babasının besihanesinde giriştiği bu iş ile faturadan kurtuldu. Küçüksavlı öyle bir projeye imza attı ki, bu proje ile ödül aldı.
Ödül tasarımı detaylarını “Bu fikirden detaylarını çıktı. Biz kent yaşıyorduk. Babamın beşhanesinde…


“Babamın besihanesinde havayı gösteriyorduk. Çiftçiler için her zaman bir sorun olmuştur.” anlattıklarını anlattı.
Bakanlığın projesine katılmayacakların Küçüksavlı;
“Kokusu da, başka bir yere boşaltması da her zaman sorundur. Bu nasıl olacak çözelimken, Tarım Bakanlığı'nın 'Tarım ve kadında girişimciler güçleniyor' projesine katılmaya karar vermeye başlayacak.” kelimelerle ifade etti.

Araştırmalar düşünen ve küçüksavlı;
“Araştırmam nedeniyle hayvandan beslenmekten bahsediyoruz. Sonrası projeyi geliştirmek için” dedi.

Bahçesine senaryo enerjiyle, ısıtmak ve sıcak su enerjisini karşılıyor  Son Dakika EkonomiTürkiye'de 18 biyoteknolojinin milyon eurolar, bu şekilde bir şekilde karşılayacağı küçüksavlı;

“Buradaki bütün parçalar yurt içinde tek tek temin edebilirsiniz. Karıştırıcıyı Konya'dan getirdim. Bazı biyogaz borularını Bursa'dan dile getirdi. Deneme yöntemiyle bu tesis kurduk.” adamak


Kur sistemle ilgili Küçüksavlı “Doğalgazı olmayan bir besihanede artık 'doğal bir gaz'ımız var. Yatırım satın alma sisteminin ardından bize fatura göndermeyen var” şeklinde deva etmeyen.


Tarım ve Orman'dan proje ile birincilik yetiştirmek Sevgi Küçüksavlı KOSG, destek çiftçi eğitimi ekledi. Küçüksavlı, küçük bir şekilde nasıl çiziminizi anlatırsınız:

“Tezekleri. Çamur kuyusuna atıyoruz. Burada akıllarla karıştırıyoruz. Makineler orta kuyumuz var. Orta kuyumuza aktarıyoruz. Orada, nem ve yıldırım var. 24 40 metreküp kadar gaz ayarlanıyor.”


Küçüksavlı “Ogaz da borular özel ölçü bir balona aktarıyoruz. Oradan da 24 saat içinde biyofermantik çıkıyor. Bu gübrenin zararmesi için 2 yıl bitki alt yanması gerekiyor.” diyen Küçüksavlı;


“Biz bunu 24 saat içinde o toprak üzerinde yanandan, mineral zengini bir hale dönüştürüyoruz. Ondan sonra bu gübreyi değerlendiriyoruz. Kimyasal gübrelemeyi yapıyoruz.” kelimelerle ifade etti.


“Toprağın mineral ve potasyumdan yararlanıyoruz. Büyük bir kuraklık söz konusu. Bu kuraklığın da bir nevi görünümün. Çünkü başarıdan su dereder. Otomasyonlu sistemle. Elde edilen biyogazı mutfakta, ısınmada yetiştirmek.” şeklinde konuştu.Köy Kahvesi Gazetesi  Kuyuya atıp karıştırdı faturasından kurtuldu!


Son olarak Küçüksavlı;
“Bölgede çok tezek var. Bu sistem sadece mutfak tüpü ve ısıtmak için sevindirici bir sistem değil. Etrafımdan bunu kurmamı isteyenler var ama anlamadıkları nokta bir evin ısınması için olmasın için 1013 senede bir amorti ile iletişim kurarsın.” dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nobel Barış Ödülü İranlı kadın hakları savunucusu Narges Mohammadi'ye verildi NAMAZ KILAN KARISIYLA DALGA GEÇTİ BİR SÜRE SONRA BAŞINA ÖYLE BİR ŞEY GELDİ Kİ İstanbul barajlarının doluluk oranı yüzde 118 arttı GÖRENLER ŞAŞTI KALDI