Anasayfa
10 Ocak 2022 ( 3483 izlenme )
Reklamlar

KALP İLTİHAPLANMASI GİDEREK ARTTI

Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen ka/lp i/ltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı


Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen rahatsızlıkla aşının  bağlantısı ortaya çıktı

ABD’de koronavirüs aşısı yaptıran 30 yaş ve altı yetişkinlerde kalp iltihaplanmasına rastlandığı açıklandı. Kalp kası iltihabı vakalarının aşıyı takiben ortaya çıktığı ve ikinci dozdan sonra gögüs ağrısı olarak görüldüğü ifade edildi.
Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), çoğunlukla


İsrail: Genç erkeklerde görülen miyokardit vakaları ile Pfizer aşısı  arasında bağlantı olabilir | Euronews


ikinci doz Kovid19 aşısını yaptırdıktan sonra 30 yaş ve altı yetişkinlerde görülen kalp iltihabı rahatsızlığı ile aşı arasında “muhtemel bir ilişki” olabileceği yönünde bilgilendirmede bulundu.Bilgilendirmede, çoğunlukla PfizerBioNTech veya Moderna’nın aşılarından birini yaptıran 30 yaş ve altı grupta 1200’den fazla kalp kası ve kalp zarı iltihaplanması görüldüğüne değinildi.


Çin, Türkiye'ye sattığı aşıyı neden kullanmıyor Prof. Dr. Dilek Arman, tek  bir detaya dikkat çekti  Son Dakika

VAKALAR AŞIYI TAKİBEN ORTAYA ÇIKTI

Çalışmaya başkanlık eden Dr. Grace Lee, “Görülen kalp kası iltihabı vakalarının aşıyı takiben ortaya çıktığı belirgindi ve sıklıkla ikinci dozdan sonraki hafta içinde genel olarak göğüs ağrısı şeklinde kendisini belli etti.” ifadesini kullandı.Lee, CDC yetkililerinin, potansiyel risklerin nasıl yönetileceğini ve uzun vadeli bir sorun olup olmadığını tam olarak anlamak için daha fazla veri toplamaya çalıştıklarını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YILANIN AŞKI Kadın Geceleri Beraber Uyuduğu Yılanı Yemek Yemediğini Gördü İTÜ’den son dakika deprem uyarısı: Son iki günde meydana gelen… İŞTE ANA, İŞTE KAYNANA..