Anasayfa
18 Ocak 2022 ( 507 izlenme )
Reklamlar

MERSİN BAROSU'NDAN 'MÜSLÜME'NİN DEDESİ, BİYOLOJİK BABASI ÇIKTI' HABERİNE AÇIKLAMMersin Barosu, Mersin’de 10 gün boyunca dağlık alanda arandıktan sonra ölü bulunan Müslüme’nin tutuklanan dedesinin biyolojik babası çıktığı yönündeki iddiaları reddetti. Barodan yapılan açıklamada, “Gizlilik yasağına aykırı hareket eden ve bu eylemlerini yineleyen kişiler hakkında ise suç duyurusunda bulunacağımızı basına ve kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme’nin kaybolduğunu belirten Yağal ailesi durumu ilgililere bildirmişti. AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmış, kayıp kız çocuğunun cesedi 19 Kasım’da bulunmuştu. Müslüme Yağal’ın cenazesi 20 Kasım’da Karaman’da toprağa verilmişti.

MERSİN BAROSU: ASILSIZ HABERLER

Müslüme’nin tutuklanan dedesinin küçük kızın biyolojik babası çıktığı yönündeki haberler in ardından Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nden yapılan açıklamada, Müslüme ile ilgili gizlilik kararına ve yayın yasağına uymayanlara tepki gösterildi.
Çocuk Hakları Merkezinin açıklamasında, “Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümüyle ilgili, soruşturma dosyasında gizlilik kararı ve yayın yasağı olmasına rağmen basında ve sosyal medyada, ‘DNA testi sonucuna ulaşıldı. Müslüme’nin dedesi babası çıktı’ şeklinde yer alan asılsız haberler i Mersin Barosu olarak üzüntüyle takip etmekteyiz” denildi.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kimsenin Yaptığı Yanına Kalmaz Yine kadın cinayeti! ÇOK AĞLADIM DAYANAMADIM BİR YAŞINDAKİ KIZINI BU EVE TERK EDEREK GİTTİ