Okulda skandal görüntü! Besmele, peygamber yazan kağıtları öğrencilere çiğnettiler

1450 izlenme 29 Ekim 2019
Reklamlar

İstanbul Çekmeköy'de bir ilkokulun öğrencileri üzerinde "besmele", "peygamber" ve "hadis" gibi dini kavramların yazılı olduğu kağıtların üzerine ayaklarıyla bastırıldı. Skandal görüntüler sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.


İstanbul Çekmeköy'de henüz ismi belirlenemeyen bir ilköğretim okulunda 29 Ekim provası olduğu iddia edilen görüntüler ortaya çıktı. Skandal görüntülerde öğrencilere "besmele", "peygamber" ve "hadis" yazan kağıtlar üzerinde prova yaptırmaları vatandaşlar tarafından tepkiye neden oldu. Olayın provokasyon olabileceği üzerinde duruluyor.

Sosyal medyada paylaşılan o görüntüler vatandaşlardan büyük tepki aldı. Öte yandan, polis, görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine harekete geçti. Okula gelen polis ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. Cep telefonu ile çekilen görüntülerde çocuklar üzerinde yazı bulunan kağıtların üzerine basıyor.

Bakanlık soruşturma başlattı

Öte yandan büyük tepki çeken skandal görüntüler sonrası Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimiz Çekmeköy ilçesi, Çekmeköy ilkokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi esnasında çekilen ve yayın organlarında yer alan görüntülerle ilgili olarak 28.10.2019 tarihinde müdürlüğümüzce gerekli inceleme ve soruşturma işlemi başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HERKES MÜGE ANLI'NIN BAŞLATTIĞI KAMPANYAYI KONUŞUYOR.. İçini Gören İnanamadı İzmir’de 65 saat sonra gelen güzel haber BOŞANMA AŞAMASINDAKİ EŞİNİ Ö-LDÜRÜP İ-NTİHAR ETTİ