Anasayfa
16 Ocak 2021 ( 452 izlenme )
Reklamlar

Otobandaki evsiz adam ve genç kadın

Az sonra okuyacağınız haberdeki kişi ise karşısındakini görmezden gelmemiş ve yaptığı iyilik ona misliyle geri dönmüş. Kate McClure, New Jersey’den Philadelphia’ya aracıyla seyahat ederken bir anda aracı bozuldu ve yolda kaldı. Son anda aracını kenara çekmeyi başaran genç kadın paniklemeye başladı. Yakınlardaki bir benzin istasyonuna gidip yardım istemeye karar verdi. Tam o sırada evsiz bir adam aracın içine girmesini ve kapıları kilitlemesini söyledi. Genç kadın da evsiz adamı dinledi ve beklemeye koyuldu.Otobandaki evsiz adam ve genç kadın - YemekEv.com

Dakikalar sonra evsiz adam elinde benzin bidonuyla geldi. Son 20 dolarını Kate için harcamıştı. Evsiz adamın adının daha sonra Johnny Bobbitt Junior olduğu anlaşıldı. 34 yaşındaki eski ambulans şoförü bir yıldır sokakta yaşıyordu. Bir yıl önce Philadelphia’da aldığı iş teklifi için buraya gelmişti ancak son anda onu işe almaktan vazgeçmişlerdi. İşe alınmayacağını öğrendiği gün geceyi sokakta geçirdi. Derken günler, haftalar, aylar ve hatta bir yıl geçti ve adam sokakta yaşamaya devam etti. 


Otobandaki evsiz adam genç kadına 'arabana bin ve kapıları kitle'dedi ve  dakikalar sonra!


Genç kadının zor durumda olduğunu anlayan Johnny hiç tereddüt etmeden cebindeki son para olan 20 doları onun için harcadı. Her şey böyle başladı.Kate, kendisine iyilik yapan adama bir şekilde teşekkür etmek istedi. Her gün erkek arkadaşıyla beraber Johnny’nin bulunduğu yerden geçerek ona para, yiyecek ve giyecek bıraktılar. Haftalar boyunca çift, Johhny hakkında daha fazla bilgiye sahip oldu. Sokaklara nasıl düştüğünü de anlamaya başladılar. Hatta uzun süredir girmediği Facebook hesabındaki fotoğraflara bile baktılar. Kate, “Fotoğraflarını görünce, ‘Ben de aynı duruma düşebilirdim’ dedim” şeklinde bir ifadede bulundu. 


Otobandaki evsiz adam ve genç kadın - YemekEv.com


Çift, Johhny’nin tekrardan eski hayatına dönmesi için elinden geleni yapmaya kararlıydı. Bunun için para ve yiyecekten daha fazlasını yapmalarını gerektiğini biliyorlardı. 10 Kasım tarihinde GoFundMe isimli sosyal bağış sitesi üzerinden bir kampanya başlattılar. 


Otobandaki evsiz adam ve genç kadın - YemekEv.com


Hedeflenen miktar 10 bin dolardı. Birkaç günde içinde 1.700 dolar para bağışı geldi. Müjdeli haberi vermek ve bunu kutlamak adına çift, Johnny’nin yanına gitti.Evsiz adam suratında kocaman bir gülümsemeyle, “Bu miktar tekrardan ayaklarımın üstüne basmam için bana çok bile fazla” dedi.


Otobandaki evsiz adam ve genç kadın - YemekEv.com


Johnny’nin hikâyesi internette giderek yayıldı. Şu anda ise toplamda 250 bin dolar toplandı. İnsanların ne kadar vicdanlı olduğu bir kez daha kanıtlandı. Hem çift hem de evsiz adam bağış miktarını görünce gözlerine inanamadı ve inanılmaz mutlu oldular. 


Otobandaki evsiz adam ve genç kadın - YemekEv.com


Her gün kötü haberler okumaya alıştık. Böylesine haberler yüreğimizi ısıtıyor ve insanlığın ölmediğini gösteriyor. Johnny’nin hikâyesini göz önünde bulundurarak hepimizin böyle bir duruma düşme ihtimali olduğunu unutmayın. ‘Ne oldum dememeli, ne olacağım demeli’ atasözü onun hayat hikâyesini çok iyi özetliyor. 


Cebindeki son parayla benzin alan evsiz adam hikayesi düzmece' - BBC News  Türkçe


Otobandaki Evsiz Adam Genç Kadına Bakın Neden 'Arabana Bin Ve Kapıları  Kilitle' Dedi. Sonrasında... - YouTube

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rezidansın 13. katından düşüp öldü, komşuları balkonda kahve içerek izledi FATİHA SÜRESİNİN Sırrı, Lütfen sabırla okuyun ve okutun Hindistan da İnek Kesen Müslüman Baba ile Oğul Linç Edildi FLAŞ GELİŞME LEYLA'NIN AMCASI TUTUKLANDI!