Ekonomi
22 Temmuz 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Rusya, tahıl anlaşmasının devamı için 7 adet koşul belirledi

Rusya, tahıl anlaşmasının devamı için yedi koşul belirledi

Rusya'nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyansky, dünya piyasalarının dikkatini çeken tahıl anlaşmasının devamı için bazı şartlar olduğunu söyledi. Polyanskiy yedi nokta sıraladı ve "Bunlar teoride değil gerçekte uygulanmalı" dedi.

Rusya, 17 Temmuz'da sona eren Karadeniz Hububat Girişimi'ni yenilememe kararı aldı. Kremlin yönetimi, harekete gerekçe olarak kendi taleplerine uyulmaması gösterdi. Olayın yankıları devam ederken, Moskova hükümeti anlaşmanın devam etmesi için bazı şartların olduğunu söyledi.


"teoride değil, gerçekte"

Dünya piyasalarını endişelendiren gelişmenin ardından anlaşmanın uygulanmasında öncü rol oynayan Türkiye, sorunun çözümü için yoğun diplomatik çabalarını sürdürüyor. Moskova, anlaşmaya hangi koşullar altında geri döneceği konusunda yedi madde sıraladı. Bunlar "teoride değil, gerçekte" yerine getirilmelidir.

İŞTE ŞARTLAR

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyansky, BM Güvenlik Konseyi oturumunda yaptığı konuşmada, ilk şartının "Rusya'nın tahıl ve gübre ihracatına yönelik Batı yaptırımlarının kaldırılması" olduğunu söyledi.

İkinci koşul, “küresel SWIFT bankacılık sistemine derhal bağlanmak da dahil olmak üzere, ihracata hizmet eden Rus bankalarının önündeki engellerin kaldırılması” idi.

Polyanskiy üçüncü şartını açıkladı: "Tarımsal üretimin devamı için yedek parça tedariğine devam edin".

Dördüncü koşul, “Rus gıda ihracatının nakliyesi için tüm lojistik ve koşulların sağlanması”, beşinci koşul ise “Rusya'dan Ukrayna'ya savaştan zarar gören amonyak boru hattının onarılması ve gübre sorununun çözülmesi” idi.

Tarımsal üretimle ilgili dondurulmuş Rus varlıkları konusunda geri adım atın.

Tahıl işinin insan doğasının yeniden canlandırılması gerekiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Memurların ve memur emeklilerinin maaş zammına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı Mısır Çarşısı'nda taneyle hurma satışı başladı Yeni uygulama 1 Ocak'ta başlıyor! İzin belgesi olmadan evini günlük kiralayana 1 milyon lira ceza kesilecek Altının gramı 1.960 liradan işlem görüyor