Ekonomi
27 Ağustos 2023 ( 7 izlenme )
Reklamlar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borcu olan işverenler ve sigortalılar için borç yapılandırma süresi sona ermek üzere.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borcu olan işverenler ve sigortalılar için borç yapılandırma süresi sona ermek üzere. 3 Ağustos 2023 tarihine kadar SGK'ya olan borçları yapılandırmayan veya eksik ödeyen kişiler, bu tutarları 31 Ağustos 2023 tarihine kadar geç ödeme zammıyla birlikte ödemek zorunda kalacaklar.

SGK, borçlarını yapılandırmak isteyenlere peşin veya taksitli ödeme seçenekleri sunuyor. Ancak taksitli ödemeyi tercih eden ve birinci veya ikinci taksitlerini ödeyemeyen işverenler veya sigortalılar, bu durumu düzeltmek için SGK il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik merkezlerine başvurarak taksitli ödemelerini peşin ödemeye dönüştürmelidirler.

Bu kapsamda, özellikle taksit ödemelerini düzenlemekte sorun yaşayan kişilerin, borç yapılandırma süresi sona ermeden önce gerekli işlemleri yapmaları önemlidir. Aksi takdirde 3 Ağustos'tan sonra geç ödeme zammıyla birlikte ödeme yapmak zorunda kalabilirler.

SGK tarafından sunulan yapılandırma fırsatları, borçlu kişilere borçlarını düzenli bir şekilde ödeme ve kanundan yararlanma imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle borçlu olan kişilerin süresi içinde başvurarak borçlarını yapılandırmaları önerilmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası, yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini küçükte olsa düşürdü Dolar/TL, 26,85 seviyesinden işlem görüyor Istranca Ormanları'nda mantar bolluğu! Vatandaşlar kilosunu 150 liradan satıyor Vatandaşın paylaşımıyla harekete geçen ekipler, zincir markette paket paket küflenmiş kek buldu