Ekonomi
23 Ekim 2023 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'nin ardından Katar da Gazze Şeridi'ne 2 yardım uçağı gönderdi

Türkiye ve Katar, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanının neden olduğu insani krize destek sağlamak amacıyla yardım uçakları gönderme kararı almışlardır.

Türkiye, içerisinde 20 uzman sağlık çalışanın da bulunduğu bir uçakla ilaç ve tıbbi malzeme taşıyarak Gazze'ye yardım sağlamıştır. Sağlık ekibi, Gazze'deki ElAriş Havalimanı ve Refah Sınır Kapısı'nda sahra hastanelerinin kurulmasına yardımcı olacak çalışmalar yapacaktır.

Katar ise 87 ton gıda ve tıbbi yardım taşıyan iki yardım uçağını Gazze Şeridi'ne göndermiştir. Katar Dışişleri Bakanlığı, bu yardımın İsrail'in Gazze'ye yönelik bombardımanı sonucu ortaya çıkan zorlu insani koşullarda Filistin halkına verilen desteklerin bir parçası olduğunu belirtmiştir.

Ayrıca Mısır da Gazze'ye yönelik yardım yapma planları içindedir ve ihtiyaç listesine göre ilaç, tıbbi sarf malzemesi ve tıbbi cihazlar içeren üç kargo uçağının ElAriş Havalimanına gönderilmesi planlanmaktadır.

Bu yardımlar, Gazze'deki insani krizin hafifletilmesi ve ihtiyaç sahiplerine destek sağlanması amacıyla atılmış önemli adımlardır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası rezervleri 31 haftanın en yüksek seviyesine çıktı! Hyundai, Rusya'daki üretim tesisini satıyor İşten ayrılmak isteyip de bunu yapamayanlar ne yapıyor? Vatandaşlar geçen hafta 481,4 milyon dolarlık döviz aldı