Anasayfa
21 Eylül 2020 ( 5852 izlenme )
Reklamlar

VİRÜS KENDİ KIZINDAN BULAŞTI

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 5 ay boyunca evine kimseyi almayan ve dışarı çıkmayan baba, ziyarete gelen kızından bulaşan virüsü 1 Haftalık tedavisinin ardından yenmeyi başardı.

Aylarca evine kimseyi almadı!  Virüs ziyarete kızından bulaştı - Kütahya

Kütahya'nın Gediz ilçesinde eşiyle birlikte yaşayan Mehmet Karaoğlan, koronavirüsün Türkiye'de görüldüğü mart ayından bu yana tüm tedbirlere harfiyen uydu. Dışarı çıkmayan ve kimseye kimseye almayan Mehmet Karaoğlan'ın tüm arkadaşları oğlu Abdullah Karaoğlan karşıladı.

Denizli'den gelen kızı, damadı ve çocuklarının kullanımı için söyleyen Karaoğlan, ardından rahatsızlandığını belirtti. İlk olarak kızının koronavirüs testinin pozitif çıktığını öğrendiğini ifade eden Mehmet Karaoğlan, kendisinde hiç belirti göstermeyen virüsün ziyaret sonrası ve gelinine bulaştığını vurguladı. Kalp ve şeker hastalığı gibi durum rahatsızlığı oldugunu kaydeden Karaoğlan, hastanedeki tedavi sonrası eski halinden daha sağlıklı hale geldiğine dikkat çekti.

Kütahyalı vatandaş aylarca evine kimseyi almadı, virüs bayramda gelen kızından bulaştı

”EVİME HİÇ KİMSEYİ ALMADIM”

Salgının başladığı günden en son Kurban Bayramı'na kadar olan evine misafir kabul etmediğini söyleyen Karaoğlan, “Hastalığın çıktığı mart ayından bu yana hiçbir yere gitmedim, evime de kimseyi almadım. İhtiyaçlarımı oğlum Abdullah dile getirdi, götürdü. Kurban Bayramı'na Denizli'den kızım, damat ve çocuklar geldi. Onlardan mı bulaştı bilmiyorum.


”ÇİLİNGİR İLE İÇERİ GİRDİLER”

Onlar gittikten sonra rahatsızlanmışım. Evin içinde düşmüşüm. Kollarım falan yüzülmüş. Birisi geldi, çalıyor. Hastayım, kalkamıyorum, felç oldum diye bağırdım. Çilingir çağırmışlar, o geldi kapıyı açıp beni aldılar. Yatırdılar bir yere sonra hastaneye gittik. Kronik rahatsızlıklar nedeniyle var olan şikayetlerim başka koronavirüs belirtisi hiç olmadı. Hastaneye gittim, test yaptılar ve 'bir hafta hastanede yatacaksın' dediler, yattım. Pozitif çıktım. Yattıktan sonra taburcu oldum evime geldim. Şimdi Allah'a şükür iyiyim. Virüsteki belirtilerin hiçbiri bende görülmedi ”diye konuştu.


"VİRÜS TEDAVİSİNDEN SONRA ESKİSİNDEN DAHA İYİ OLDUM" 

Koronavirüs nedeniyle gittiği hastanede çok iyi bir tedavi süreci geçirdiğini anlatan Karaoğlan, "Bacaklarım, ayaklarım, karnım çoktan beriiyordu. Zaten şeker ve kalp hastasıyım. Kafa dönmesi, uyku hali ve halsizlik oluyor. Şuan iyiyim. Ayılma bayılma yok. Yemem içmem iyi. Şişliklerim indi. Hastaneye gittikten sonra hepsi düzeldi. İyileştim Allah'a şükür. Hastalıktan daha öncesine bakarsak daha iyiyim. Eşim de hastalandı. Hastaneye yatırdık. O da iyileşti, taburcu olduk. Şimdi de aynı zamanda kalıyor. Denizli'deki kızım ve çocuklar da iyileşti.Onlar da taburcu olup evlerine döndüler. Onlar da pozitif çıkmıştı ”dedi.

Koronavirüsten korunmak için herkesin elinden gelen çabayı ifade eden Karaoğlan, sosyal mesafeye dikkat ederek maske takılmasını tavsiye ederim.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKIL ALMAZ SORU TV SPİKERİ LİSE ARKADAŞININ ŞEHİT HABERİNİ SUNARKEN. KIRMIZI ALARM VERİLDİ! Müge Anlı'da son dakika gelişmesi! Kardeşini arayan Mahmut Aykurt hakkında flaş iddia .