All News
05 Mart 2022 ( 66 izlenme )
Reklamlar

AKREP NALAN'DAN ACI HABER GELDİ

USTA SANATÇI EVİNDE


Sağlık sorunlarıyla mücadele eden Akrep Nalan lakaplı sanatçı Füsun Nalan Açın, evinde ölü bulundu. Açın’ın ölüm haberinin ardından konuşan hayat arkadaşı Alişan Çiçek, “Bu sabaha karşı da yaşamını yitirdi. Çok sevdiğim bir değerimi kaybettim” dedi.Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı Fidan Hoca rolüyle hafızalara kazınan ve Akrep Nalan olarak tanınan sanatçı Füsun Nalan Açın, 67 yaşında hayatını kaybetti.Bakıcısının Akrep Nalan’ı hareketsiz bir şekilde bulmasının ardından sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri Akrep Nalan’ın hayatını kaybettiğini belirledi.ÖLÜM HABERİNİ ÖZGÜR ARAS VERDİ

Bodrum’da hayat arkadaşı Alişan Çiçek ile yaşayan ve bir süredir ekranlardan uzak olan usta sanatçının ölüm haberini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla veren Özgür Aras, “Ah be… Akrep Nalan, huzurla uyu” dedi.


HAYAT ARKADAŞI: ÇOK SEVDİĞİM BİR DEĞERİMİ KAYBETTİM

Akrep Nalan’ın ölümünün ardından Sözcü’ye açıklama yapan hayat arkadaşı Alişan Çiçek, “Geçen aralık ayında solunum yetmezliği ve bağırsak sıkıntıları nedeniyle üç hafta hastanede kalmıştı. Bu sabaha karşı da yaşamını yitirdi. Çok sevdiğim bir değerimi kaybettim. Cenaze işlemleriyle ilgili henüz bir karar vermedik” ifadelerini kullandı.


AKREP NALAN’IN KOMŞUSU: KALP MASAJI YAPTIM AMA VEFAT ETMİŞTİ

Akrep Nalan’ın karşı komşusu Özlem Hanım ise TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak “Hepimizin başı sağ olsun. Nalan ablanın solunum sıkıntısı ve akciğerinde buzlanma vardı. İlaç kullanıyordu. Biz de pazartesi günü hastaneye gidecektik. Sabah 08.00 sıralarında bakıcısı kapımı çaldı. Gidip kalp masajı yaptım ve ambulansı çağırdım. Bütün akrabalarına, eşine, dostuna haber verdim. Fakat vefat etmişti. Çok üzgünüz, herkes dua etsin. Nurlarda yatsın. Nefes sıkıntısı için evine solunum cihazları alındı ama yeterli gelmedi” dedi.HASTANEDE TEDAVİ GÖRMÜŞTÜ

Geçtiğimiz aylarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Akrep Nalan, sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamada “Tabii insanın yaşı biraz ilerleyince bazı sağlık sorunları yaşanıyor. Kilolu olmam nedeniyle damar yolunu bulmakta güçlük çektiler, akciğerlerde su vardı onu aldılar. Tahlillerim yapıldı, serum verilip ilaç tedavisi uygulanıyor. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Bu arada rahatsızlandığımı duyan benim ve Alişan’ın telefonlarına mesaj yağdırdı. Çok sağ olsunlar insan böyle günlerde ne kadar sevildiğini daha iyi anlıyor. Beni arayan soran, merak eden herkese çok teşekkür ediyorum” demişti.AKREP NALAN KİMDİR?

Akrep Nalan, 26 nisan 1954 yılında Ankara Yenimahalle’de dünyaya geldi. Asıl adı Füsun Nalan Açın’dır. Akrep Nalan, eğitimine Ankara Bahçelievler Alparslan ilkokulunda başladı sonrasında ise, Ortaokulu Adana Kız Lisesi ve Uşak Ticaret Lisesinde tamamladı.19721980 tarihleri arasında bazı şirketlerde muhasebecilik yaptı.


“Akrep” lakabını 1978 yılında aldı. Oynadığı at yarışında altılı tutturduğu atın adının “Akrep” olması ve o dönem gazete manşetlerinde gündem olan Nalan Duman’ın lakabı “Akrep Nalan”dan esinlenerek çevresi tarafından yine bu isimle seslenildi. İlerleyen yıllarda bu lakabı sahne adı olarak kullanmaya devam etti. Çocukluğundan beri müzikle ilgili olan Açın, ilk profesyonel sahne çalışmasını 1980 yılında Hakkı Çağdaş’ın desteği gerçekleştirdi. Daha sonra çeşitli mekanlarda sahneye çıkarak dinleyici kitlesini artırdı.


1991 yılında Vedat Sakman ve Halis Bütünley’in desteğiyle çıkardığı ilk albümü “Dağ Çiçeği” ile meşhur oldu. Daha sonra Selim Atakan’ın desteği ile 1994 yılında “Zil Zurna Sevdalar” başlıklı ikinci albümünü yayınladı. İlk iki albümde yer alan “Fani Dünya”, “Halikarnas”, “Karlar Düşer” parçaları ile ses getirdi. Zirvedekiler (1994), Baskül Ailesi (1997), Hayat Bilgisi (20032005), Peki Olur Şekerim (2003) ve Aşk Mahkumu (2004) dizi ve filmlerinde aktrislik denemeleri oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kansere geçit vermiyor! Suda pişirince tümör hücrelerini tek tek eritiyor Gencin Hikayesi Zaharova: Burkina Faso ve Ekvator Ginesi'ndeki Rus büyükelçiliklerinin yıl sonuna kadar açılması planlanıyor Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün