Siyaset
07 Şubat 2024 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Başak Demirtaş, DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olmayacak

Başak Demirtaş, DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olmayacak

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Partisi) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atanacak. . 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olmayacağını kabul etti.

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, "Bu noktada partimiz ile benim İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığımın adaylığa dönüştürülmemesi konusunda ortak mutabakata vardık" dedi.

Bu gelişmenin ardından Edirne'de cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın duruşmanın iletişim halinde gerçekleştiğini belirten mesajı kamuoyuna duyuruldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Macaristan'ı ziyaret ediyor: Bir günlük ziyaretin amacı nedir? CHP İzmir'e Cemil Tugay'ı aday gösterdi; Belediye Başkan Vekili Tunç Soyer, "Aday seçim süreçlerinde eksiklikler ve hatalar var" dedi. İYİ Parti'den olağanüstü seçim kongresi kararı: Akşener yerel seçim sonuçlarını nasıl yorumladı? "HEDEP: Türkiye'nin Siyasi Manzarasında Yeni Bir Dönem"