Anasayfa
15 Nisan 2024 ( 17 izlenme )
Reklamlar

İran'ın "Gerçek Vaat" operasyonu ABD'nin uykularını kaçırdı: İsrail'i yok etmeye çalıştılar

ABD'li yetkililer, İran'ın İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği yüzlerce balistik füze ve insansız hava aracıyla yapılan misilleme saldırısının, beklenenin "en üst noktasında" olduğunu ifade etti. Konuşan bir ABD'li yetkili, yüksek bir engelleme oranına rağmen İran'ın amacının "yok etmek ve kayıplara neden olmak" olduğunu belirterek, başarılı olması durumunda saldırıların Orta Doğu'da "kontrol edilemeyen" bir tırmanışa neden olabileceğini vurguladı.

Yetkililer, İran'dan gelen en az 100 balistik füzenin İsrail'e sadece birkaç dakikalık uçuş süresiyle aynı anda havada olduğunu bildirdi.

Biden ve üst düzey yetkililer, Beyaz Saray Durum Odası'nda saldırı sürecini gerçek zamanlı olarak izledi. Füze savunma çabalarının başarılı olduğunu gördüklerinde odada "rahatlama" yaşandığı ifade edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MÜ’JDEYİ DUYURDU! Herkes çok büyük bir sevi karşıladı! Vatandaşlar geçen hafta 481,4 milyon dolarlık döviz aldı TERASTAN ATTIĞI ÇEKYAT 4 YAŞINDAKİ RANA'NIN Ö'LÜMÜNE SEBEP OLDU EN MUTLU GÜNLERİNDE ECEL KAPIYI ÇALDI