Anasayfa
14 Nisan 2024 ( 5 izlenme )
Reklamlar

İran İsrail bağlantılı kargo gemisine el koydu

İran İsrail bağlantılı kargo gemisine el koydu

İran devlet haber ajansı IRNA'ya göre İran Devrim Muhafızları Cumartesi günü Hürmüz Boğazı'nda İsrail bandıralı bir kargo gemisine el koydu. Haber, Tahran'ın bölgeyi deniz trafiğine kapatma uyarısından günler sonra geldi.

IRNA, bir Muhafız helikopterinin Portekiz bandıralı MSC Aries'i ele geçirdiğini ve İran sularına yönlendirdiğini bildirdi.

Deniz güvenlik örgütleri daha önce de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İran arasındaki Hürmüz Boğazı'nda bir gemiye "bölgesel yetkililer" tarafından el konulduğunu bildirmişlerdi.

Reuters'e göre Aries, uluslararası denizcilik şirketi MSC tarafından Zodiac Maritime'ın bir iştiraki olan Gortal Shipping'den kiralanmıştı. Zodiac, MSC'nin tüm gemi operasyonlarından sorumlu olduğunu söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ölüm Döşeğindeki Kızının Fotoğrafını Çekti - Fotoğrafa Yakından Bakınca Gözlerine İnanamadı LPG'ye 81 kuruşluk zam bekleniyor ABD'nin Maine eyaletinde 18 kişinin ölümüne neden olan silahlı saldırının zanlısı ölü bulundu EYT'den emekli olan Hamdi Alkan maaşını söyleyip isyan etti: Benzin parasına yetmiyor