Ekonomi
22 Şubat 2024 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Kredi kartı faizlerinde değişiklik olmayacak

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakmasının ardından kredi kartlarına uygulanacak faizde herhangi bir değişiklik olmayacağı açıklandı. Bu karar, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın kredi kartlarındaki harcama artışına dikkat çekmesi sonrasında bir düzenleme beklentisi oluşmuştu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, politika faizini 8 ay sonra ilk kez sabit bırakırken, kredi kartlarında faizlerde bir değişikliğe gidilmeyeceği belirtildi.

Ancak, kredi kartlarında yaşanan harcama artışı sonrasında bir düzenleme ihtimali hâlâ gündemde. Beklenen düzenleme özellikle yerel seçimlerin ardından yapılması bekleniyor. Bu düzenleme kapsamında kart taksitlerinde ve limitte azaltmaya gidilmesi, asgari ödemelerin yükseltilmesi ve nakit çekim limitlerinin sınırlandırılması gibi seçenekler üzerinde duruluyor.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan daha önce kredi kartlarıyla ilgili harcamalardaki artışa dikkat çekmiş ve bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtmişti. Karahan, düzenleme konusunda çeşitli fikirlerin olduğunu ve çalışmaların sürdüğünü ifade etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Dakika: G20 Liderler Zirvesi sonuç bildirgesi yayımlandı! Türkiye'ye övgü, Rusya ve Ukrayna'ya çağrı var İstanbul'da İspark ücretlerine yüzde 57 zam yapıldı Aile ve Gençlik Fonu teklifi Meclis'te kabul edildi Seçim öncesi bomba iddia: En düşük emekli maaşı 17 bin TL seviyesine çıkarılacak