Siyaset
12 Ocak 2024 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Özgür Özel'den, Lütfü Savaş'ın adaylığına gelen tepkilere yanıt: Alternatif bulamadık

CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 6 Şubat depremlerinde büyük zarar gören Hatay'da Lütfü Savaş'ı yeniden aday göstermesi, vatandaşlar arasında ve kamuoyunda tepkilere neden oldu. Depremin yıkıcı etkilerinin yaşandığı bu bölgede, Savaş'ın adaylığı sorumluluk ve eleştirilere neden olmuştur.


CHP lideri Özgür Özel ise bu konuda yaptığı açıklamada, kırsaldan önemli oy alabilen bir alternatif aday bulamadıklarını belirtmiştir. Anket sonuçlarına göre, CHP'nin gösterebileceği en çok oy alacak adayın Lütfü Savaş olduğunu ifade eden Özgür Özel, bu nedenle Savaş'ın adaylığını sürdürdüklerini açıklamıştır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Macaristan'ı ziyaret ediyor: Bir günlük ziyaretin amacı nedir? AKP-YRP ittifak görüşmelerinde ilerleme yok: Şanlıurfa'da AKP'den ayrılan Gülpınar YRP'ye aday gösterildi Başak Demirtaş'ın adaylık açıklaması DEM partisinde nasıl karşılandı ve CHP ile işbirliğine nasıl bir etkisi olabilir? Ankara'da Mansur Yavaş'ın ezici zaferi; CHP Etimesgut, Keçiören ve Mamak dahil 16 ilçeyi kazandı