All News
18 Ocak 2022 ( 547 izlenme )
Reklamlar

Peygamberimize (SAV) dil uzattığı için İDAM cezası verildi

Nijerya'da şeriat mahkemesi kutsal kabul edilen değerleri aşağılama suçu kapsamında Peygamberimize küstahça hakaret ettiği için şarkıcı Yahaya Aminu Şerif'i idama mahkum etti.

Kano kentindeki şeriat mahkemesi 22 yaşındaki Yahaya Aminu Şerif'in şarkılarından birinde Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e küstahça hakaret ettiği için asılarak idam edilmesine hükmetti.

İndependent’in haberine göre, nüfusunun çoğu Müslümanlardan oluşan Nijerya'nın kuzeyindeki şeriat mahkemeleri daha önce de cinayet suçu ve suç kabul edilen zina ve eşcinsellik gibi ahlaksızca eylemlere karışan kişilere ölüm cezası vermişti.

Kano Bölgesi Adalet Bakanlığı sözcüsü BabaJibo İbrahim AFP'ye yaptığı açıklamada "Mahkeme çürütülemez kanıtlara ve hükümlünün suçunu kabul etmesine dayanarak İslami yasalarca teminat altına alınan idam cezasını verdi" dedi.

Şerif, mart ayında WhatsApp'ta paylaştığı bir şarkısında Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e küstahça hakaret ettiği için Kano kentinde ayaklanmalar çıkmış, şarkıcının evi ateşe verilmişti.

Ardından şarkıcı tutuklanmıştı. İbrahim, Şerif'in güvenlik gerekçesiyle kapalı kapılar ardından yapılan ve 4 ay süren mahkemede yasal şekilde savunulduğunu da ekledi.

Şerif'in karara itiraz hakkı da bulunuyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni egzersiz hapı, egzersiz yapmadan spor faydaları sağlayabilir RTÜK'ten kadınların köpek gibi havlatıldığı Taş Kağıt Makas dizisi için inceleme HZ YUSUF BABASIN'DAN KAÇ YIL AYRI KALDI? Dilan Polat ve eşi Engin Polat'a ait iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belgeye el konuldu