Siyaset
12 Aralık 2023 ( 5 izlenme )
Reklamlar

TBMM'de 2024 bütçe görüşmelerinin ilk gününde neler yaşandı?

TBMM'de 2024 bütçe görüşmelerinin ilk gününde neler yaşandı?

14 gün sürecek 2024 yılı bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda başladı.

İlk gün, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasındaki “darbedarbe” polemiği ve Halkın Eşitliği ve Demokrasi milletvekillerinin Kürtçe konuşması nedeniyle zaman zaman gerilim yükseldi. Parti (DEM partisi).

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde de bazı yenilikler yaşandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile DEM partisinin iki lideri Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ın yanı sıra Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan da genel başkan olarak ilk kez bütçeyle ilgili konuştu.

Gelecek Partisi ile grup oluşturan Saadet Partisi'nin konuşmacıları da ilk kez kendi grupları adına konuşma fırsatı buldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP, 3 büyükşehir ve 9 il olmak üzere 126 seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan'ın 6 Şubat depreminden sonra konut vaadi neydi? Bir yılda verilen sözler tutuldu mu? ABD Temsilciler Meclisi Başkanı kendi partisinin oylarıyla görevden alındı Özgür Çelik, CHP İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun desteğiyle İstanbul İl Başkanı seçildi