Anasayfa
11 Şubat 2024 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Yeniden Refah Partili Mehmet Altınöz'ü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aday göstermesi İstanbul'daki dengeleri değiştirebilir mi?

Yeniden Refah Partili Mehmet Altınöz'ü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aday göstermesi İstanbul'daki dengeleri değiştirebilir mi?

Yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile ittifak görüşmeleri sonuçsuz kalan Yeniden Refah Partisi (YRP), üç büyük ilde belediye başkan adaylarını açıkladı. Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı ise Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz oldu. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine parti sözcüsü eski bakan Suat Kılıç,

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine ise Cemal Arıkan aday gösterildi.

Birçok il ve ilçede adaylarını açıklayan Yeniden Refah Partisi, başta İstanbul olmak üzere üç büyük şehirde aday gösterip göstermeyeceği soruldu.

Yeniden Refah Partisi geçen hafta adaylarını üç büyük ilde açıklayacağını açıklasa da, siyasi lobilerde Başak Demirtaş'ın DEM partisinin İstanbul adaylığından vazgeçmesinin ardından AKP'nin Yeniden Refah Partisi ile yeni bir temas isteyebileceği yönünde yorumlar vardı.

Ancak geçen hafta iki parti arasında halka açık bir toplantı yapılmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meta, yaptığı duyuruda Avrupa'da Facebook ve Instagram'a reklamsız erişim için abonelik seçeneği sunaca Maymun Fareyi Yılandan Kurtarıyor İnanılmaz Video 30 milyon liralık vurgun yapan Bitcoin Safiye, 52 gün sonra serbest kaldı TESELLİ ETMEYE ÇALIŞTIĞI TANIMADIĞI KİŞİ TARAFINDAN OLDÜRÜLDÜ