Anasayfa
06 Ocak 2019 ( 285 izlenme )
Reklamlar

ALTI KÜÇÜK HİKAYE

1 Günün birinde köy halkı yağmur duasına çıkmayı kararlaştırdılar. o gün geldiğinde sadece küçük bir çocuk elinde şemsiyesi ile gelmişti. İşte bu ; İnançtır.

2 Ne Zaman Ki bir bebeği sevmek için havaya fırlatsan, bebek kahkahalar atar. çünkü o bilir ki siz onu tutacaksınız. İşte bu ; Güvendir.

3 Her gece rahat bir şekilde yatağa gideriz. Sabaha uyanacağımıza bir garantimiz yoktur ama yine de alarmı kurarız. İşte bu ; Ümittir.

4 BİZ, Yarınlar için büyük planlar yaparız fakat geleceğimiz sadece tahminlerden ibarettir ve sıfır bilgiye sahibizdir. İşte bu ; Güven ve rahatlıktır.

5 Biz ayrılıkları ve evliliklerdeki problemleri görürüz fakat yine de evleniriz. İşte bu ; Aşktır.

6 Şimdi siz bunu sizinle paylaşan için özel biri olduğunuza göre, siz de cimri davranmayın ve dostlarınızla paylaşın. İşte bu ; Önemsemektir.

‘Yapacağım” demeyin, “inşa Allah” deyin. “waw” demeyin. “Subhan Allah” deyin. “Mükemmel” demeyin. “Maşa Allah” deyin. “İyiyim” demeyin. “Elhamdulillah” deyin. “Görüşürüz bay” demeyin. “Allaha emanet ol” deyin. “Ben geldim” demeyin, “Esselamu aleykum ve Rahmetullah ve Berakatuh” deyin. Lütfen mesajı silmeyin ve bütün Müslümanlara iletin. Her an için Allah’a teşekkür etmek için güzel bir dua: “Allahumma e’inni ala zikrike ve şukrike ve husni ibadetike” “Allah’ım, Seni hatırlamamda ve Sana minnettar olmamda ve Sana mükemmel bir şekilde ibadet etmemde bana yardım et.” (اللَّهُمَّ أَعِنِّيْ عَلَى ذِكْرِكَ وَشُكْرِكَ وَحُسْنِ عِبَادَتِكَ).

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKAN NET CEVAPLADI İstanbulda korku dolu saatler İnsanlar Sokağa Döküldü Aile Terbiyesi ve Yaşanmış Harika Bir Hikaye Tüm Karadenizi Sardılar! Öğretmenin Sonu Olmuştu!