Anasayfa
12 Nisan 2024 ( 11 izlenme )
Reklamlar

Dolar, euro ne kadar oldu? İşte piyasalarda durum

Dolar, yeni güne yatay seyirle başladı ve saat 09.45 itibarıyla 32,3340 TL'den işlem görürken aynı dakikalarda euro 34,5440 TL, sterlin ise 40,4780 TL'den satılıyor. Dolar endeksi ise şu sıralarda 105,5 seviyesinde bulunuyor.

ABD'de dün açıklanan Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), mart ayında aylık bazda yüzde 0,2 ve yıllık bazda yüzde 2,1 artışla beklentilerin altında gerçekleşti. Bu durum, analistlerin enflasyona ilişkin endişelerini bir miktar hafifletti, ancak Fed yetkililerinin faiz indirimi konusunda acele etmeye gerek olmadığı yönündeki görüşlerin varlık fiyatlarının yönünü etkilediğini belirtiyorlar.

New York Fed Başkanı John Williams, yakın vadede faiz indirimine ihtiyaç olmadığını ifade ederken, Boston Fed Başkanı Susan Collins ve Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin de benzer görüşlerde bulundular. Ancak analistler, bugün ABD'de Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi'nin takip edileceğini belirtiyorlar.

Teknik açıdan, dolar endeksinde 106 ve 107 seviyelerinin direnç, 105 ve 104 seviyelerinin ise destek olarak öne çıktığını ifade ediyorlar. Bu nedenle, piyasaların Fed'in faiz politikasıyla ilgili açıklamalarını yakından izlemesi bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bağırsaklardaki Bakterileri Dengeleyen Mucize Besinler! Kırım'da İHA saldırısı: Mühimmat deposunda patlama meydana geldi 5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM Koronadan ölen maden işçisinin arkadaşıyla yaptığı yazışma yürekleri dağladı!