Dünya
11 Ekim 2023 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Hamas'ın İsrail savunmasını aşmak için kullandığı motorlu paraşütler hakkında ne biliniyor?

Hamas'ın İsrail savunmasını aşmak için kullandığı motorlu paraşütler hakkında ne biliniyor?

Hamas Cumartesi günü İsrail'e saldırı düzenlediğinde bazı savaşçıları sınır duvarının üzerinden paraşütle atlayarak İsrail topraklarına girdi.

Hareketin askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, festival katılımcılarına ve Gazze Şeridi çevresindeki İsrail kasabalarına saldırılar düzenledi. Sürpriz saldırıya 'Aksa Tufanı' adı verildi.

İsrail ordusu sözcüsü Richard Hecht, Filistinli savaşçıların motorlu paraşütler kullanarak denizden ve karadan girdiğini doğruladı.

Kassam Tugayları'nın paraşütle inişini gösteren fotoğraf ve video klipler sosyal medyada paylaşıldı. Bu tekniği ilk kez İsrail'e yönelik saldırılarda kullandıkları biliniyor.

Sınırı hava yoluyla geçiyorlar
Filistinli militanlar, bir veya iki kişilik oturma yeri olan motorlu paraşütleri kullanarak Gazze'yi İsrail'den ayıran duvarı havadan ayırmayı başardı.

Motor ve pervane sayesinde havada manevra kabiliyeti arttırılan bu araçlar, Gazze Şeridi çevresindeki yerleşim birimlerini hedef alıyordu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gururu incinmiş! Viyana'da genelevi basan Afgan mülteci 3 kadını hunharca katletti Türkiye ve İtalya'nın ev sahipliği yapacağı EURO 2032'nin ülke futboluna katkısı ne olabilir? İsrail, uluslararası baskılara rağmen Refah'a saldırmaya kararlı Endonezya'da sanayi bölgesinde patlama! En az 12 kişi öldü, 39 kişi yaralandı