Anasayfa
03 Aralık 2019 ( 160 izlenme )
Reklamlar

Okuyana Cennetler Âşık olur

Hz. Ali (k.v.)’den rivayet ediliyor:

“Bir ara Cebrail Aleyhisselam, Allah Resulü (s.a.v.)’ne gelmiş. Onlar henüz birlikte iken Ebu Zerr çıkagelmiş. Cebrail Aleyhisselam onu görünce: “Ebu Zerr” demiş.


Okuyana Cennetler Âşık olur ile ilgili görsel sonucu


Bunun üzerine Allah Resulü şöyle demekten kendini alamamış: “Ey Allah’ın emini (Cebrail)! Siz Ebu Zerr’i tanıyor musunuz?

Cebrail Aleyhisselam: “Evet, O göklerde, yerdekinden daha ünlüdür. Oralarda Onu tanımayan yoktur. Bu da her gün iki defa yaptığı duadan ileri gelmektedir. Melekler Ona hayrettedirler. İstersen çağır da Ona o duayı soruver.” deyince, Allah Resulü (s.a.v.), Ebu Zerr’i çağırmış ve şöyle demiş:


İlgili resim


“Ey Ebu Zerr! Her gün yaptığın bir dua var mıdır?”

Ebu Zerr (r.a.): “Evet, anam babam sana feda olsun, ey Allah’ın Resulü! O duayı herhangi bir insandan işitmedim. O, sadece Rabbimin bana ilham ettiği on cümledir. Her gün iki kere onu söylerim. Bunu da şöyle yaparım: Önce kıbleye karşı yönelirim. Yüce Allah’ı bir miktar teşbih, bir miktar tehlil ve bir miktarda hamd ederim. Sonra da bir miktar tekbir getiririm. Daha sonra şu on cümlelik duayı yaparım: (Tekbir: Allahü ekber, Tahmid: Elhamdülillah, Tesbih: Sübhanallah, Tehlil: La ilahe illallah, Temcid: La havle ve la kuvvete illa billâh demektir.)


Okuyana Cennetler Âşık olur ile ilgili görsel sonucu


Allahümme innı es’elüke ımanen daima. Ve es’elüke kalben haşia. Ve es’elüke ılman nafia. Ve es’elüke yekıynen sadika. Ve es’elüke dinen kayyima. Ve es’elükel afiyete min külli beliyyeh. Ve es’elüke temamel afiyeh. Ve es’elüke devamel afiyeh. Ve es’elükeş şükra alel afiyeh. Ve es’elükel ğınae anin nas.

Manası:


“Allah’ım! Senden daimi bir iman dilerim. Allah’ım! Senden korkan bir kalp niyaz ederim. Allah’ım! Senden yararlı ilim isterim. Senden doğru bir yakin, derinden inanmak dilerim. Senden sapasağlam bir din dilerim. Her belaya karşı afiyet dilerim. Senden afiyetin tamamını ve devamını dilerim. Verdiğin sağlık ve afiyete gereği gibi şükretmeye beni muvaffak kılmanı dilerim. Ayrıca beni kimseye muhtaç etmemeni de dilerim.”


İlgili resim


Bunun üzerine Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

“Ey Muhammed! Seni hak olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, ümmetinden her kim bu duayı okursa, denizlerin köpüğü, yeryüzündeki toprağın sayısı kadar günahı olsa bile bağışlanır. Ümmetinden rastladığım herhangi bir kimsenin kalbinde bu dua bulunursa, Cennetler ona âşık olur. İki melekte devamlı olarak onun bağışlanmasını diler.

Cennet kapıları ona açılır ve melekler ona şöyle seslenir: “Ey Allah’ın velisi, hangi kapıdan istersen gir Cennet’e…”

Nevadiru’l – Usul

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TCMB'nin toplam rezervleri 1.7 milyar dolar azaldı Anne Sözü Dinlemek* "Duyum aldım" diyen Destici asgari ücret zammı için rakam verdi: 16-17 bin TL arasında olacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Önde gelen ekonomiler, Türkiye'yi yatırım için radarına aldı