Siyaset
13 Şubat 2024 ( 16 izlenme )
Reklamlar

CHP belediye başkan adaylarını belirledi: Özel, Hatay'da değişiklik yapma yetkisine sahip.

CHP belediye başkan adaylarını belirledi: Özel, Hatay'da değişiklik yapma yetkisine sahip.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart yerel seçimleri için belediye başkan adaylarını belirleme sürecini dün sabaha kadar süren Parti Meclisi (PM) toplantısında tamamladı.

Kamuoyunun tepkileri üzerine Başbakanlık'ta adaylığı gündeme gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş hakkında nihai karar verilmedi.

Başbakanlık üyelerinin de eleştirilerine hedef olan Lütfü Savaş'ın yerine yeni ismin aday gösterilmesine karar verme yetkisini Başkan Özgür Özel'e verdi.

Başbakan'dan isim önerileri alan Özel'in, daha iyi bir aday bulunması halinde aday değişikliği yapılacağı mesajını verdiği söylenirken, parti lobisinde değişiklik yapmanın kolay olmayacağı konuşuldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adalet Bakanı Tunç: “Yargıtaylar arasında üstünlük ve tabiiyet ilişkisi yoktur” Bilal Erdoğan, Turhan Çömez'in elini havada bıraktı! Sonrasında yaşananlar ise herkesi şaşırttı İsveç'in NATO'ya katılım protokolü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Özgür Özel Cuma günü CHP genel başkanlığına adaylığını hangi mesajlar ile açıklayacak?