Anasayfa
10 Şubat 2024 ( 5 izlenme )
Reklamlar

İsrail, 6 yaşındaki kız çocuğunu ve onu kurtarmaya giden Kızılay ekibini bombaladı

Filistin Kızılayı, 6 yaşındaki Hind Receb'i kurtarmak üzere yola çıkan Kızılay ekibine ait ambulansın İsrail tarafından bombalandığını ve ekiplerinin öldürüldüğünü duyurdu. Toplamda 8 kişi hayatını kaybederken, cansız bedenlere tam 12 gün sonra ulaşıldı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları giderek şiddetleniyor. Bu kez hedefte, 6 yaşındaki Hind Receb ve onu kurtarmaya giden Filistin Kızılayı vardı. Filistin Kızılayı'nın açıklamasına göre, 6 yaşındaki Hind Receb ve ailesinin cansız bedenleri ile birlikte onları kurtarmaya giden ambulans, 12 gün sonra bombalanmış halde bulundu.

Açıklamada, İsrail güçlerinin 12 gün önce Gazze Şeridi'nde bir aracı hedef aldığı ve mahsur kalan Hind Receb ve yakınlarına ait cansız bedenlere ulaşıldığı belirtildi. Ancak, onları kurtarmaya giden ambulansın da bombalandığı ifade edildi. Ambulansta bulunan Kızılay ekibi üyeleri Yusuf Zeyno ve Ahmed Medhun da saldırıda hayatını kaybetti.

İsrail'in, ambulansı hedef almasının ardından yapılan açıklamalarda, olay yerine gitmesine izin verilmesi için önceden koordinasyon sağlanmasına rağmen ambulansın hedef alındığı belirtildi.

Bu saldırılar, İsrail'in Gazze'ye yönelik süregelen saldırılarının bir parçası olarak görülüyor. Özellikle kadın ve çocukları da hedef alan bu saldırılar, uluslararası toplumun tepkisini çekiyor. Filistin Kızılayı'nın bu açıklaması, İsrail'in sivil hedeflere yönelik saldırılarının son örneklerinden biri olarak kaydediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldüren Kadir Yasak'a müebbet Boşandığı eşini silahla vurduktan sonra intihar etti 28 GÜNLÜK EVLİYDİ GECE İŞTEN EVE GELDİĞİNDE GÖRDÜKLERİ KARŞISINDA Ş*K GEÇİRDİ BİR BABA KIZIYLA 14 SENE BOYUNCA AYNI FOTOĞRAFI ÇEKTİRİYOR-SONUNCU RESİM SİZİ ÇOK DUYGULANDIRACAK