Ekonomi
14 Kasım 2023 ( 9 izlenme )
Reklamlar

HSBC, Türkiye'deki 23 şubesini kapatıyor

Dünya çapında tanınan dev banka HSBC, Türkiye'deki faaliyetlerinde yeniden yapılanma kararı alarak 23 şubesini kapatma kararı aldı. Şu anda ülke genelinde 67 şubesi bulunan HSBC'nin, bu adımıyla birlikte Türkiye'deki şube sayısı 44'e düşecek.

Banka tarafından yapılan açıklamada, birikim yönetimi ve bireysel bankacılık alanındaki faaliyetlerin büyüme fırsatlarından daha iyi yararlanabilmek amacıyla yeniden tasarlandığı belirtildi. Kurumsal ve küresel bankacılık alanındaki hizmetlere odaklanılacağı ifade edilirken, yapılan bu değişikliklerin etkinliği artıracağı, faaliyetleri optimize edeceği ve müşterilere Türkiye'deki 44 şube ile en iyi bankacılık hizmetini sunmayı destekleyeceği vurgulandı.

HSBC'nin Türkiye'deki faaliyetlerinin 1.712 çalışanı ve 67 şubesi bulunmaktadır. Banka, yapılan düzenleme sonrasında çalışan sayısının nasıl etkileneceği konusunda ayrıntılı bir bilgi vermedi. Bu kararın, HSBC'nin Türkiye'deki stratejik hedeflerine daha iyi odaklanma çabalarının bir parçası olduğu düşünülmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin 102 kadro ihdas edildi İstanbul'da İspark ücretlerine yüzde 57 zam yapıldı 2 aylık ara sona erdi! Merkezi yönetim bütçesi eylülde 129,2 milyar lira açık verdi Merkez Bankası'nın yeni başkanı Fatih Karahan oldu