Siyaset
21 Şubat 2024 ( 8 izlenme )
Reklamlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 2019 başarısını bize getiren seçmen, Saray ve Bahçeli'yi reddetmeye devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 2019 başarısını bize getiren seçmen, Saray ve Bahçeli'yi reddetmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, önümüzdeki seçimlerde ittifak imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle 31 Mart yerel seçimlerinin olumsuz bir durum gibi göründüğüne dikkat çekerek, "Ama öte yandan bir değişiklik de yok." dedi.

Seçmenler ve seçmenlerin refleksleri. Bize 2019 başarısını yaşatan seçmen saraya ve Bahçeli'ye itirazı devam ediyor” dedi.

DEM Partisi'nin (Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi) kendi stratejisi doğrultusunda hareket ettiğini ve uygun gördüğü adayı desteklediğini anlatan Özel, şöyle konuştu: “Mersin konusunda düne kadar anlaşmıştık! Nerede anlaştık? Adana ve Mersin'de aday gösteriyor. Kendinize şunu soruyorsunuz: Şehirde bir fikir birliği var mı yok mu? "Şimdi Bahçeli'de Erdoğan'la DEM çayı içme zamanı" dedi.

Özel, ertelenen Filistin gezisine 15 Nisan'da başlayacağını ve o gün Ramallah'a gideceğini de duyurdu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meclis muhabirleriyle bir araya gelerek gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başak Demirtaş'ın adaylık açıklaması DEM partisinde nasıl karşılandı ve CHP ile işbirliğine nasıl bir etkisi olabilir? MHP lideri Bahçeli'den Kıbrıs ve ABD Büyükelçiliği mesajı ABD Temsilciler Meclisi Başkanı kendi partisinin oylarıyla görevden alındı CHP'nin yeni parti meclis toplantısı nasıl şekillendi?