Siyaset
05 Mart 2024 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Filistin lideri Abbas'ın 7 Ekim'den sonra ilk Türkiye ziyareti: Ankara Filistin'e yardım etmek için hangi adımları atmayı planlıyor?

Filistin lideri Abbas'ın 7 Ekim'den sonra ilk Türkiye ziyareti: Ankara Filistin'e yardım etmek için hangi adımları atmayı planlıyor?

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, İsrailHamas savaşının başladığı 7 Ekim'den bu yana ilk kez bugün Türkiye'yi ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abbas'ı Beştepe'de kabul edecek. Ramazan öncesi ateşkes çabaları yoğunlaşırken gerçekleşecek görüşmelerde Türkiye'nin Gazze'ye kesintisiz ve artan miktarda insani yardım ulaştırılmasını öngören teklifinin de görüşülmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya'da düzenlenen Diplomatik Forum toplantılarında yaptığı açıklamada, Mısır üzerinden Gazze'ye giren insani yardımın artık İsrail'in iznine tabi olamayacağına dikkat çekerek, ilgili ülkelerin tek taraflı hareket etmesi gerektiğini öne sürdü.

Türkiye'ye son ziyaretini Temmuz 2023'te gerçekleştiren Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya gidecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özgür Çelik, CHP İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun desteğiyle İstanbul İl Başkanı seçildi ABD Temsilciler Meclisi Başkanı kendi partisinin oylarıyla görevden alındı CHP lideri Köksal'ın DEM partisine ilişkin açıklamalarına karşı çıkan CHP, "Bütün cemaatlerimizin kapıları herkese açık" dedi. MHP lideri Bahçeli'den Kıbrıs ve ABD Büyükelçiliği mesajı